Ať už jste v tomto odvětví nováčkem nebo se tu pohybujete nějakou dobu, jedním z nejoblíbenějších pluginů, o kterém jste již pravděpodobně slyšeli, je Jetpack. Tento plugin je jednou z úplně prvních položek, které najdete v oficiálním adresáři WP, a je také jednou s nejvyšším počtem instalací EVER!
Věc s populárními pluginy, jako je Jetpack, je tato: najdete spoustu lidí, kteří bez něj nemohou žít, zatímco jiní si myslí, že je to to nejhorší, co můžete svému začínajícímu webu udělat.
Tak komu věříš? Optimisté nebo odpůrci? Měli byste nainstalovat tento plugin na svůj web? Jaké jsou výhody a nevýhody používání tohoto produktu? Jsou některé věci, které o tom slyšíte, pravdivé, nebo jsou to jen neinformovaní recenzenti?
V dnešním článku provedeme úplnou recenzi Jetpacku, podíváme se na tuto položku s využitím našich zkušeností v oboru, ale nezaujatým pohledem a díváme se na ni s očekáváním někoho, kdo tento plugin nikdy nepoužil. .
Právě jsme se vrátili k tomuto článku Smět 2022 abychom se ujistili, že všechny naše závěry byly stále platné, a aktualizovali všechny části, které se podle potřeby změnily.
Shrnutí
Jedná se o jeden z nejlepších pluginů, který zajišťuje běžně požadované funkce a funkce, jako je zabezpečení, zálohování, CDN a výkon, vytváření seznamů, marketing a mnoho dalších náležitostí. Používá se velmi snadno a je podporován mateřskou společností WordPress.com (Automattic) a plně profesionálním týmem podpory. Nastavení je velmi přímočaré a práce s ním je velmi intuitivní a snadná, zejména pro ty, kteří WP nespravují denně.
Celkově jsou zde naše hodnocení pro Jetpack:
|
|
Cena | Zdarma, od 3.5 $ měsíčně pro verzi Pro |
Zkušební verze zdarma | Ne – ale 30denní záruka vrácení peněz |
Rozhraní | Lehké a rychlé, snadné použití, intuitivní |
Co se nám líbilo (PRO) | Úhledné, organizované UI / UX |
Spousta doplňků pro rozšířenou funkčnost | |
Kompatibilní se všemi motivy a doplňky | |
výborná podpora | |
Co se nám nelíbilo (CONS) | Pokud jsou povoleny všechny funkce, může být těžký |
Závisí na WordPress.com | |
Některé moduly jsou zcela základní | |
Snadné použití | 5 / 5 |
Spolehlivost | 4 / 5 |
Podpora | 5 / 5 |
Hodnota | 5 / 5 |
Celkový | 4.5 / 5 |
Navštivte web Jetpack |
Co je Jetpack?
Jetpack je bezplatný plugin WordPress vytvořený Automattic, společností za WordPress.com. Skládá se z několika modulů (které lze také považovat za zásuvné moduly), které může uživatel využít k vylepšení, sledování a správě vlastního hostovaného webu WordPress.
Je to jedna z nejoblíbenějších položek vůbec, ve skutečnosti je na záložce Populární již mnoho let a promíchává se kolem prvních čtyř s některými dalšími produkty, jako je Yoast, Contact Form 7 a Akismet Anti-Spam, další produkt od Automatické. V době psaní má více než 1 milion instalací a více než 1300 recenzí.
Pokud bychom měli funkce popsat v několika větách, představte si to takto: verze WordPress s vlastním hostitelem je kov, volně přizpůsobitelný ekvivalent WordPress.com.
Instalací Jetpacku je to, jako byste vytvořili verzi WordPress.com s vlastním hostitelem. Přestože zůstávají v mnoha ohledech odlišné, Jetpack přibližuje obě varianty WP o krok blíže k sobě.
Podívejte se na bezplatný plugin WordPress Jetpack
Na první pohled to vypadá jako jakýkoli jiný plugin. Můžete jej nainstalovat prostřednictvím svého administrátorského panelu prostřednictvím stránky pluginů nebo nahrát jeho balíček .zip a nainstalovat jej odtud. Jakmile jej však aktivujete, uvědomíte si, že jde o zcela jiný druh rozšíření pro WP.
Ve svém jádru je Jetpack balíček, sada nástrojů, obsahující „nástroje“ a „materiály“ nazývané „moduly“, které vám umožňují vylepšit vaše webové stránky různými způsoby. Můžete si vybrat, zda chcete moduly zapínat nebo vypínat podle svých představ. Většinu funkcí WordPress.com shromažďuje do jednoho balíčku typu pick-and-mix, make-it-your-own a přináší jej na váš vlastní hostovaný web.
Začátečníkům, zejména těm, kteří migrovali z WP.com, nabízí Jetpack pohodlný a snadný způsob, jak začít používat, spravovat a přizpůsobovat web s vlastním hostitelem. I zkušení uživatelé mohou těžit z obrovského množství funkcí, které nabízí, zvláště pokud přesně vědí, co od něj potřebují.
Chcete-li používat tento produkt, musíte mít účet WP.com. Uživatelé bezplatného i placeného plánu musí mít účet, který lze použít k aktivaci pluginu Jetpack WordPress.
Vytvořením účtu a jeho použitím k aktivaci JP propojíte WP.com se svou vlastní webovou stránkou. Poté můžete spravovat svůj vlastní hostovaný web přímo z řídicího panelu WP.com.
Pokud to nainstalujete na více webů a použijete jeden účet WP.com k aktivaci všech těchto instalací, můžete je ve skutečnosti spravovat všechny najednou pouhým přihlášením k řídicímu panelu WP.com.
To je skvělá funkce pro webové designéry nebo agentury, které ve skutečnosti spravují více webových stránek pro své různé klienty, takže jsou schopni provádět údržbu na stránkách z jediného řídicího panelu.
Jetpack také nabízí prémiové funkce, jako je hostování videa, které lze odemknout pouze přihlášením k placenému plánu. Některé prémiové funkce jsou k dispozici u plánů nižší úrovně, zatímco jiné lze odemknout pouze přihlášením k plánům vyšší úrovně.
Je zřejmé, že čím vyšší tarif máte, tím více prémiových funkcí budete mít k dispozici. Více informací o dostupných plánech lze nalézt na oficiálních stránkách Jetpack zde.
I když je mít všechny tyto funkce v jednom produktu pohodlné, musíme také zvážit, zda se upgrade na prémiový plán skutečně vyplatí?
Na tuto otázku nebudeme schopni odpovědětless známe celý seznam dostupných funkcí. Na vše, co je k dispozici, se podíváme v další části.
Abychom rychle shrnuli toto intro, jedná se o balíček obsahující moduly, které vám umožní využít sílu WP.com a použít ji na vlastní webovou stránku. Jeho používáním můžete jednotlivé moduly libovolně zapínat či vypínat – podle toho, co zrovna potřebujete. Abyste mohli používat Jetpack, musíte si vytvořit nebo vlastnit účet WordPress.com, který můžete propojit s vaší instalací JP/WP.
Mimochodem, CollectiveRay často obsahuje ty nejlepší WordPress pluginy, používá, hodnotí a hodnotí je. Podívejte se na některé z našich článků v sekci WordPress pluginy.
Dále se podívejme na celý jeho seznam funkcí.
Vlastnosti jetpacku
V této sekci se podíváme na krátký souhrn většiny (nebo snad všech) funkcí Jetpacku. Každá funkce se nazývá „modul“, který můžete zapnout nebo vypnout, který máte k dispozici. Od v6.5 (verze dostupná v době psaní článku) jsou k dispozici následující moduly:
- Profesionální témata – JP nabízí přístup ke stovce bezplatných profesionálních témat. Placení uživatelé mají přístup k dalším 200 prémiovým tématům.
- Image CDN (dříve Photon) – místo toho, aby se vaše obrázky zobrazovaly z vašeho serveru, jsou vaše obrázky poskytovány ze serverů WordPress, což teoreticky zvyšuje rychlost načítání vašeho webu.
- Statistiky stránek – ukazuje, kolik návštěv váš web zaznamenává, a také jaké jsou vaše nejoblíbenější příspěvky a stránky.
- Související příspěvky – zobrazit související příspěvky na základě toho, jaký příspěvek nebo stránku váš návštěvník aktuálně čte.
- Automatické publikování na sociálních sítích – jakmile publikujete příspěvek nebo stránku, okamžitě je sdílejte na sociálních sítích nebo si to naplánujte později.
- Sociální sdílení – přidejte ke svým příspěvkům tlačítka pro sdílení, která vašim návštěvníkům umožní sdílet váš obsah na jejich účtech sociálních médií.
- Generujte soubory XML Sitemap – snadno vygenerujte mapu webu pro indexování vyhledávačů. Generují se dva druhy souborů Sitemap: základní mapa stránek a mapa stránek výhradně pro Zprávy Google.
- reklamy – Vydělávejte příjmy zobrazováním reklam na svých stránkách. K dispozici pouze prémiovým a profesionálním uživatelům.
- Provádějte platby – přidejte platební tlačítka, abyste umožnili svým návštěvníkům platit přes PayPal za zboží, digitální stahování nebo dary.
- Krásná matematika – tento modul vám umožňuje snadno vkládat složité matematické rovnice, vzorce atd. do vašich příspěvků pomocí značkovacího jazyka LaTeX.
- kolotoč – Vytvářejte celostránkové prezentace obrázků z galerie obrázků doplněné komentáři a metadaty EXIF.
- Monitorování provozuschopnosti – Získejte upozornění e-mailem, když vaše stránky nefungují.
- Ochrana před útokem hrubou silou – chránit svůj web před útoky hrubou silou, spamem, podezřelými pokusy o přihlášení atd.
- Zálohy stránek – Vytvářejte automatické zálohy svého webu WordPress, dostupné pouze pro prémiové uživatele a vyšší.
- Extra widgety a přizpůsobení postranního panelu – umožňuje přidávat nové vlastní widgety postranního panelu, jako jsou sociální ikony, RSS, vložení na Twitter, nadcházející události atd.
- Publikovat e-mailem – umožňuje publikovat příspěvky zasláním e-mailu.
- Publikování z libovolného zařízení pomocí aplikace – pomocí Jetpack a tímto připojením svého webu k WordPress.com můžete používat oficiální WordPress.com mobilní aplikace publikovat příspěvky kdykoli a kdekoli.
- Vylepšení komentářů – umožňuje vašim uživatelům přidávat komentáře na vaše stránky pomocí jejich účtů na sociálních sítích.
- Kontaktní formuláře – umožňuje přidat jednoduchý kontaktní formulář do vašich příspěvků a stránek.
- Vlastní CSS – Přidejte vlastní CSS, aniž byste si zasahovali do kódu svého motivu. Zůstává nedotčen i po aktualizacích.
- Vlastní typ obsahu – Snadno přidejte vlastní typy příspěvků na svůj web.
- Gravatar Hovercards – Zobrazte profily gravatarů svých komentujících.
- Nekonečný svitek – aby se vaše stránky načítaly jako Pinterest, který průběžně načítá příspěvky nebo stránky, pokud je co načítat, když se vaši návštěvníci posunou dolů.
- JSON API – připojte aplikace nebo služby ke svému blogu, abyste jim mohli nabízet svůj obsah nebo využívat jejich služby pro svůj web.
- Správa více instalací WordPress – připojením svého webu k Jetpacku automaticky připojíte svůj web k webu WordPress.com, což vám umožní jej spravovat prostřednictvím řídicího panelu WordPress.com. Pod jedním dashboardem (nebo jedním účtem WordPress.com) lze spravovat více instalací WordPressu.
- Snížení ceny – pište své příspěvky pomocí Markdown syntaxe.
- Mobilní téma – návštěvníci navštěvující vaši webové stránky se zobrazí mobilní téma namísto vašeho běžného tématu. Užitečné, pokud nemáte responzivní téma.
- oznámení – Získejte upozornění na nové lajky a komentáře prostřednictvím své administrační lišty a mobilní aplikace WordPress.
- Vložení krátkého kódu – vkládat videa z YouTube, tweety atd.
- Jednoduché přihlášení – pomocí svého účtu WordPress.com se přihlaste na všechny své vlastní weby.
- Ověření webu – ověřte vlastnictví svého webu pomocí Google, Bing, Yandex a Pinterest.
- Pravopis a gramatika – Zkontrolujte si pravopis, gramatiku a styl při psaní v editoru příspěvků pomocí technologie After the Deadline.
- Předplatné – nechte své čtenáře přihlásit se k odběru upozornění na nové příspěvky a komentáře.
- Kachlová galerie – zobrazte své galerie v obou obdélníkechangular rozvržení mozaiky, čtvercové mozaiky nebo kruhové mřížky.
- Videopress – Tato funkce je k dispozici pouze pro uživatele s prémiovým tarifem a vyšším. Tato funkce vám umožňuje nahrávat videa na váš web, který má být hostován na WordPress.com, takže váš server nebude nijak zatěžován.
- Krátké odkazy WP.me – použijte krátké odkazy wp.me k vytvoření krátkých, jednoduchých odkazů na vaše příspěvky a stránky.
- VaultPress – automatické zálohování, bezpečnostní skenování a další, dostupné pouze pro prémiové uživatele.
Přečtěte si více o funkcích JP
Tento seznam se neustále mění, protože moduly přicházejí a odcházejí. Někdy jsou přidány do jádra WordPress, někdy jsou zcela odstraněny. Jedním příkladem byl Omnisearch modul, který je nyní samostatným pluginem namísto modulu zahrnutého v Jetpacku.
To je spousta funkcí v jednom pluginu!
S tolika funkcemi nacpanými do jediného pluginu se uživatelé ptají: „Nezpomalí to můj web?“, což je přirozená otázka. Tyto moduly lze všechny považovat za samostatné pluginy spojené do jednoho. Modul Omnisearch je toho zářným příkladem. A je známo, že čím více pluginů máte, tím větší zátěž musí váš server zvládnout, tím pomalejší bude váš web. Ale je to případ JetPacku? Pojďme se tím zabývat v další části.
Zpomaluje Jetpack WordPress?
Krátká a jedna pravdivá odpověď: Ano. Jetpack zpomalí váš web.
Ale dobrá zpráva je, že většinou je k nerozeznání.
“Co?! Nemělo by to tak být! Moje rychlost načítání by měla být stále stejná!“
Ne proč? Pojďme si to vysvětlit.
Unless Jetpack nic nepřidává, nebo jinými slovy, neaktivujete vůbec žádný modul, bude potřeba spustit další kód a je třeba odeslat a přijmout další dotazy. To znamená další dobu zpracování. Všechno chce čas. Může to být další nanosekunda nebo další hodina, ale obecně platí, že jakákoli další akce prodlouží čas potřebný k dokončení něčeho.
Jetpack není žádná magie. Přidává na váš web nové funkce, což nějakou dobu trvá.
Další kód vytváří další dobu zpracování
Závažnost bude záviset na tom, jaký typ modulu jste aktivovali a na jakém typu hostingu nebo serveru vaše stránky běží.
Znatelné zpomalení zaznamenáte pouze tehdy, když povolíte všechny funkce najednou. Proto se musíte ujistit, že aktivujete pouze funkce, které potřebujete, aby byl váš web lehký. Pokud bezpodmínečně musíte mít povoleno mnoho modulů nebo dokonce potřebujete všechny aktivovat (což je vysoce nepravděpodobné), zvažte upgrade na lepší hostitele nebo lepší hostingový balíček.
Kromě toho některé moduly využívají více zdrojů než jiné. Například modul CSS. Funguje to tak, že váš CSS kód uložíte do databáze jako vlastní typ příspěvku. Čím více řádků CSS přidáte, tím větší bude vaše databáze a tím déle bude trvat načtení kódu z databáze. Problémem není Jetpack, ale váš masivní a možná neoptimalizovaný kód CSS.
Než budete obviňovat Jetpack, přemýšlejte o tom, jaký druh modulu jste aktivovali a jaké druhy věcí jste do něj přidali. Možná je to vaším neoptimalizovaným nebo masivním kódem CSS nebo možná je to obrovská velikost vašich multimediálních souborů nebo to může být tím, že váš hostitel nebo váš hostingový balíček není dost dobrý.
Jetpack je dobře vytvořený plugin. Je optimalizovaný a může být ještě lepší, pokud jej porovnáte s instalací samostatných pluginů, abyste získali stejné funkce jako v Jetpacku. Chris Lema řekl:
Optimalizace kódu je velmi důležitá, pokud jde o vývoj pluginů, a když to vezmeme v úvahu, víme, že Jetpack sestavují a udržují stejní lidé, kteří provozují WordPress.com, kteří se miliony denních návštěv z milionů různých stránek s malým nebo žádným problémem.
Kromě toho je zde vynikající test provedený Mattem Reportem, kde demonstroval, jak je Jetpack stále lepší ve srovnání s instalací samostatných pluginů pro totéž. Test si můžete prohlédnout níže.
Podle Matta:
Ano, přidání Jetpacku (stejně jako jakýkoli jiný plugin z jeho sady funkcí) prodlouží dobu načítání vašich webových stránek, ale zdaleka to není tak děsivé, jak se někteří lidé domnívají.
Ach, než na to zapomenu, ujasněme si, že neaktivní modul nic nedělá a dokonce se vůbec nenačte. Na váš web to nebude mít žádný dopad na výkon. Pokud se tedy obáváte, že mnoho neaktivních modulů poškozuje výkon vašeho webu, už nemusíte.
Závěrem lze říci, že Jetpack určitě přidá vašemu webu další dobu načítání, ale ve většině případů je zpomalení zanedbatelné, zvláště pokud aktivujete pouze moduly, které potřebujete.
Jak nainstalovat a aktivovat?
Instalace a aktivace Jetpacku je docela jednoduchá. Můžete jej nainstalovat stejně jako jakýkoli jiný plugin tak, že zamíříte na administrační panel vašeho webu a poté přejdete na Pluginy > Přidat nový. Jakmile tam budete, zadejte do vyhledávacího pole v pravém horním rohu obrazovky „Jetpack“, stiskněte Enter a první položka ve výsledcích by měla být „Jetpack by WordPress.com“.
Klikněte na tlačítko „Instalovat nyní“ a počkejte na dokončení. Jakmile tlačítko říká „Aktivovat“, klikněte na něj znovu a budete přesměrováni na uvítací obrazovku, jak je vidět níže:
Nastavení Jetpacku
Po dokončení instalace a aktivace klikněte na zelené tlačítko s nápisem „Set up Jetpack“. Budete vyzváni k přihlášení ke svému účtu WordPress.com. Pokud ještě žádný nemáte, zaregistrujte se.
Po přihlášení na WordPress.com se vám zobrazí obrazovka podobná té níže:
Klikněte na zelené tlačítko „Schválit“ a budete vyzváni k výběru plánu, pokud jej ještě nemáte. Pro začátek si vyberte bezplatný tarif:
Po kliknutí na toto tlačítko budete přesměrováni zpět na hlavní panel vašeho webu s Jetpackem, který vás požádá o povolení doporučených funkcí:
Po aktivaci doporučených funkcí budete přesměrováni na řídicí panel Jetpack na vašem webu, kde vás přivítají statistiky vašeho webu (které by měly být prázdné, pokud plugin instalujete poprvé).
Konfigurace nastavení
Nyní, když máte Jetpack nainstalovaný, pojďme se podívat, jak nakonfigurovat některé jeho funkce a nastavení. Jít do Jetpack> Nastavení pro přístup k nastavení Jetpacku.
Jak vidíte výše, funkci můžete snadno zapnout nebo vypnout pomocí přepínačů. Funkce jsou rozděleny do kategorií pro snadný přístup, ke kterým se dostanete kliknutím na jednu z položek v nabídce umístěné v horní části obrazovky.
A to je vše! Nejsme tu od toho, abychom vás naučili důkladně používat Jetpack, ale výše uvedené kroky by vám měly stačit na hraní a testování různých funkcí jejich zapnutím nebo vypnutím. Jetpack se používá docela intuitivně, takže byste neměli mít žádné potíže. Většinu funkcí lze zapnout nebo vypnout pomocí přepínače vedle nich.
V pořádku! O Jetpacku už víme docela dost. Pochopili jsme, co to je, jaké funkce nabízí, věděli jsme, zda zpomaluje web nebo ne, a naučili jsme se, jak jej nainstalovat a aktivovat a spravovat jeho nastavení.
Stále se nemůžete rozhodnout, zda pokračovat v používání Jetpacku nebo ne? Jedním z nejlepších způsobů, jak to vyřešit, je podívat se na jeho klady a zápory, kterým se budeme věnovat příště.
Výhody a nevýhody
V této části se budeme zabývat klady a zápory Jetpacku, abychom vám pomohli lépe mu porozumět a pomohli vám rozhodnout se, zda vyhovuje vašim potřebám nebo ne.
Začněme u profíků.
Jetpack Pros
Jeden plugin, který bude vládnout všem
Jedna z nejlepších věcí na Jetpacku je, že je to jeden balíček obsahující více modulů (nebo pluginů). Nemusíte hledat pluginy a doufat, že je kompatibilní s vaším aktuálním seznamem aktivních pluginů. Všechny moduly obsažené v Jetpacku spolupracují dobře bez problémů. Žijí v harmonii.
Údržba a aktualizace jsou hračkou
Když aktualizujete Jetpack, aktualizují se všechny moduly. Kromě toho je konfigurace více modulů pod jedním dashboardem jednodušší.
Pokud byste instalovali více pluginů, aktualizace a konfigurace jednoho po druhém by mohla být únavná a časově náročná. Navíc při práci s více pluginy mohou fungovat dobře společně najednou, ale po aktualizaci se váš web náhle rozpadl. Zjistili jste, že nová funkce zavedená jedním z vašich zásuvných modulů narušuje vaše ostatní zásuvné moduly.
Víš, že jsi v dobrých rukou
Na rozdíl od jiných alternativních pluginů je Jetpack vyvíjen lidmi za WordPress.com, Automattic. Je samozřejmé, že si můžeme být jisti, že tento plugin náhle nevyjde z provozu (například Slimpack, který byl kdysi jednou z populárních lehkých alternativ Jetpacku, je nyní neudržovaný).
Co se týče dalších pluginů vyvinutých indie vývojáři nebo malé týmy, nevíte, jak dlouho tu budou. Mohou být nadšení z vývoje pluginu nyní, ale kdo ví, jak dlouho to vydrží? Náhlé finanční problémy mohou také ovlivnit vývojáře prémiových pluginů.
Spoléhat se na pluginy třetích stran může být trochu riskantní. Pravděpodobně si však můžete najmout vývojáře, aby pokračoval v údržbě a vývoji pluginu, pro případ, že by jeho původní vývojář náhle selhal. V závislosti na druhu pluginu a dalších okolnostech to může být nákladné.
Zápory jetpacku
Stejně jako všechny ostatní pluginy má Jetpack svou vlastní sadu nevýhod.
Může ovlivnit výkon vašeho webu
V závislosti na modulech, které aktivujete, a počtu aktivních modulů může Jetpack ovlivnit výkon vašeho webu.
Vyžaduje/spoléhá se na účet a servery WordPress.com
Nejste si jisti, zda se jedná o podvod, ale někteří uživatelé mohou považovat vytvoření účtu WordPress.com za odpudivé. Kromě toho některé moduly Jetpack silně spoléhají na servery WordPress.com, což znamená, že pokud by se s jejich servery něco stalo, je velká šance, že to postihne i vás.
Funkce jednotného přihlášení představuje bezpečnostní riziko
Přestože jsou servery WordPress.com zabezpečené, váš účet je pouze tak bezpečný jako váš počítač a síť. Pokud hacker získal přístup k vašemu účtu WordPress, může získat přístup ke všem vašim webům.
Některé moduly jsou velmi základní
Jako kontaktní formulář a statistiky. Pokud potřebujete pokročilé funkce, bude pro vás lepší použít plugin třetí strany.
Je to pro vás to pravé?
V tuto chvíli jsme řešili spoustu věcí o Jetpacku, takže zbývá jediná otázka: je to pro vás to pravé?
Pro tebe
Pokud jste začínající uživatel WordPress s vlastním hostitelem a již jste dříve používali služby WordPress.com, možná zjistíte, že Jetpack pomáhá usnadnit přechod z hostovaného na hostovaný.
Většinu funkcí, které jste si oblíbili z WordPress.com, budete moci používat na svém webu WordPress s vlastním hostitelem a zároveň se seznámíte s tím, jak verze s vlastním hostitelem funguje.
Můžete začít tím, že nejprve použijete moduly Jetpack a jakmile se seznámíte s WordPress s vlastním hostitelem, můžete začít nahrazovat moduly samostatnými pluginy, které dělají totéž, ale mají více funkcí.
Lidé, kteří nemají mnoho času na údržbu svého vlastního hostovaného webu, také shledají, že použití Jetpacku je velmi pohodlné. Totéž lze říci o těch, kteří nejsou příznivci velkého šťouchání a konfigurace desítek pluginů, z nichž každý má desítky nastavení a možností.
Ne pro tebe
Pokud však patříte k lidem, kteří potřebují pouze několik modulů Jetpack nebo chcete více možností ovládání a přizpůsobení, případně obojí, pak Jetpack nemusí být pro vás. Pro výměnu potřebných modulů je lepší používat pluginy.
Například modul sociálního sdílení Jetpack je velmi jednoduchý. Pokud chcete více funkcí a dalších možností přizpůsobení a ovládání, měli byste vyzkoušet alternativu: Sassy Sdílení na sociálních sítích. Na rozdíl od modulu Jetpack nabízí spoustu dalších funkcí a možností přizpůsobení, navíc si k jeho používání nemusíte vytvářet samostatný účet.
Stručně řečeno, Jetpack je pro lidi, kteří jsou s WordPressem noví, přišli z WordPress.com, jsou zaneprázdněni nebo jen chtějí provozovat svůj vlastní web s minimálním úsilím vynaloženým na konfiguraci a údržbu.
Jetpack není nebo nemusí být pro lidi, kteří milují úplnou kontrolu nad každým jednotlivým aspektem svých webových stránek, nepotřebují většinu modulů Jetpacks, nechtějí se registrovat na WordPress.com, milují údržbu svých webových stránek do posledního detailu. detaily nebo kteří potřebují výkonnější funkce, které v Jetpacku nejsou.
Jetpack plány a ceny
Pojďme k důležité části. Kolik se očekává, že zaplatíte za používání nástroje?
Nejprve začněme prvním plánem – ZDARMA!
Ano, slyšeli jste správně, za jeho spuštění nemusíte nic platit.
Ale samozřejmě dostanete to, za co zaplatíte. Pokud se tedy rozhodnete pro bezplatnou verzi, mnoho z pokročilých funkcí, které jsme zmínili, nezískáte. Další plány najdete níže:
- 3.50 $/měsíc nebo 39 $ ročně
- 9 $ měsíčně, 99 $ ročně
- 29 $/měsíc nebo 299 $ ročně
Podívejte se níže, abyste viděli nejlepší dostupné funkce, nebo klikněte na obrázek a zobrazte úplný seznam.
Klikněte zde pro nejnižší cenu na Jetpack
Jak můžete vidět, za ubohou počáteční cenu 39 $ získáte celou řadu pokročilých funkcí. Ve skutečnosti je i plná cena stále výhodná, za takový prémiový produkt, který vám ušetří spoustu času a bolesti hlavy. Je také plně podporován a s neomezeným úložištěm CDN a neomezeným archivem spolu se všemi druhy ochrany.
Pro nás je to smrtelně jednoduchá volba – jít na nejvyšší úroveň a jen se posadit a relaxovat.
Ohlasy / recenze
Samozřejmě, že tuto pozitivní atmosféru, pokud jde o tento plugin, nevyjadřujeme pouze my sami. Níže vám ukážeme několik vlivných blogů, které o tom mluví. Prvním je vlivný Chris Lema, druhým Gabriel z isitwp.com – oba jej použili a vřele vám doporučují, abyste se rozhodli pro verzi nástroje Pro, jak můžete vidět níže.
A nemůžeme nesouhlasit, je to malá cena za takový plugin bohatý na funkce, který zajišťuje, že nemusíte instalovat spoustu dalších pluginů.
Můžete vidět, že Jetpack dostává hodnocení 4.2 z 5, což ve srovnání s většinou produktů je dobré hodnocení, které lze udělit tak rozsáhlé sadě nástrojů.
Nakonec, jako poslední opatření, můžete zkontrolovat hodnocení a recenze v adresáři wordpress.org, kde získává mnohem lepších než průměrných 3.9 z 5 hvězdiček se stovkami 5hvězdičkových hodnocení a dobrých recenzí a velmi dobrým číslem. ze 4 hvězdiček.
Jetpack alternativy
Jednou z nejlepších věcí na WordPressu je, že si ho můžete přizpůsobit podle svých představ. To znamená, že nejste uzamčeni na Jetpack, protože je k dispozici spousta alternativ.
Kdysi existovala téměř dokonalá alternativa k Jetpack s názvem Slimpack. Stejně jako Jetpack nabízí moduly, které mohou uživatelé libovolně zapínat nebo vypínat. Některé moduly, které vyžadují připojení k WordPress.com, nebyly součástí Slimpacku, aby zůstaly tenké a rychlé. Dnes se plugin zdá být opuštěný. Můžete to vidět na jeho bývalé slávě, když navštívíte Wayback Machine.
Zde je několik příkladů alternativ k Jetpack:
- Pingdom – skvělá alternativa k monitorování webových stránek. Není to plugin, ale dělá to samé jako modul monitorování dostupnosti webu Jetpack. Účet zdarma vám umožňuje sledovat 1 web.
- Kontaktní formulář 7 – velmi oblíbený kontaktní formulář pro WordPress a je vynikající alternativou k modulu kontaktního formuláře Jetpack.
- Kontextové Související příspěvky – alternativa k modulu souvisejících příspěvků Jetpack s mnoha dalšími funkcemi.
- Pro zálohování existuje mnoho alternativ k Jetpacku. Existuje dokonce způsob, jak vytvořit zálohy bez použití pluginu, a to zdarma! Existuje mnoho bezplatných pluginů a metod pro vytváření záloh vašich stránek WordPress, aniž byste se museli přihlásit k odběru prémiových plánů Jetpack. Náš Metody zálohování WordPress příspěvek vám o tom poskytuje podrobné informace. Je to vážné a důležité téma, které by měl znát a pochopit každý majitel webu.
- Cloudflare – je velmi oblíbenou alternativou k Jetpack’s Image CDN. Dobrá věc je, že se neomezuje pouze na obrázky. Existuje mnoho dalších bezplatných alternativ CDN, pokud se vám nelíbí Cloudflare – podívejte se na náš článek zde.
- iThemes Security – je vynikající alternativou k bezpečnostnímu modulu Jetpack. Je to ještě lepší než bezpečnostní modul Jetpack. Je to jeden z nutné pluginy pro váš web WordPress.
Kromě těchto příkladů existují tisíce alternativ k Jetpacku. Od bezplatných pluginů až po ty prémiové, určitě najdete ten, který dokonale vyhovuje vašim potřebám.
Často kladené otázky
Vyplatí se Jetpack?
Ano, používat Jetpack se vyplatí. Plugin/služba nabízí značné množství funkcí zdarma a za 3.50 $/měsíc za funkce PRO získáte přístup ke službám, za které byste si rozhodně museli připlatit, pokud byste se museli rozhodnout pro jiné služby třetích stran.
Zpomaluje Jetpack WordPress?
Ne, Jetpack nezpomaluje váš web WordPress. Na rozdíl od všeobecného mínění nemá Jetpack větší vliv na výkon než jakýkoli jiný plugin třetí strany. Na druhou stranu je velmi dobře kódovaný a má také specifické funkce, díky kterým je WordPress skutečně rychlejší.
Je Jetpack dobrý pro WordPress?
Ano, Jetpack je dobrý pro weby WordPress, zejména pro uživatele, kteří nejsou příliš techničtí. Jetpack může provádět velké množství oblíbených a nezbytných funkcí nad rámec základní instalace. Vzhledem k tomu, že službu vlastní Automattic, bude vždy nabízet velké výhody velkému množství uživatelů.
Je Jetpack nezbytný pro WooCommerce?
Ne, k nastavení obchodu WooCommerce nepotřebujete nainstalovaný Jetpack. Ačkoli služba může nabízet výhody, jako jsou ty, které jsou uvedeny v tomto článku, především pokud jde o používání povolených CDN, instalace a aktivace je u instalací Woo plně volitelná.
Kolik stojí tento Jetpack?
Základní služba Jetpack je zdarma. Pokud chcete povolit některé z funkcí Pro, cena začíná na 3.50 $ měsíčně pro osobní blogy a 9 $ měsíčně pro stránky malých firem. Větší organizace mají plán, jehož cena je 29 USD/měsíc.
Je Jetpack dobrý plugin?
Ano, Jetpack je dobrý plugin pro většinu uživatelů, kteří stále začínají a nejsou příliš obeznámeni s WordPress. Důvodem je, že plugin přidává na vaše webové stránky spoustu skvělých funkcí, které by obvykle vyžadovaly instalaci mnoha různých pluginů.
Balil
A tím končí naše cesta! Nyní byste měli dobře rozumět tomu, co je Jetpack a kdy je nejlepší čas jej použít a kdy ne. Také jste se naučili, jak jej nainstalovat a nakonfigurovat jeho základní nastavení, a dozvěděli jste se, jaké funkce nabízí. Konečně jste pochopili, že Jetpack může zpomalit váš web, pokud nejste dostatečně opatrní, co aktivujete a co s tím děláte.
Jetpack zůstává jedním z nejlepších pluginů, ale není nejvhodnější pro každý scénář. Nakonec je na vás, abyste se rozhodli, zda jej budete používat nebo ne, zvláště nyní, když dobře rozumíte tomu, jaký druh pluginu Jetpack je.
Navštivte webové stránky a stáhněte si a nainstalujte
Věděli jste, že lidé, kteří sdílejí užitečné věci, jako je tento příspěvek, vypadají také ÚŽASNĚ? 😉
Prosím opustit užitečný okomentujte to svými myšlenkami, poté to sdílejte se svými skupinami na Facebooku, pro které by to bylo užitečné, a pojďme společně těžit z výhod. Děkujeme, že jste se podělili a byli milí!
Zveřejnění: Tato stránka může obsahovat odkazy na externí stránky pro produkty, které milujeme a z celého srdce doporučujeme. Pokud si koupíte produkty, které navrhujeme, můžeme vydělat poplatek za doporučení. Tyto poplatky nemají vliv na naše doporučení a nepřijímáme platby za pozitivní recenze.